Turniej Czterech Skoczni bez widzów w Oberstdorfie

Po raz pierwszy w swojej 68-letniej historii, tradycyjny Turniej Czterech Skoczni zostanie rozegrany z pustymi trybunami. Komitet organizacyjny imprezy otwierającej w Oberstdorfie ogłosił w poniedziałek, że nie może kontynuować imprezy z 2500 widzami dziennie na imprezę 28 i 29 grudnia.

„To naprawdę boli, ale teraz musimy wyciągać wtyczkę z ciężkim sercem i planować bez widzów. Jeszcze bardziej boli to, że wspólnie z Niemieckim Związkiem Narciarskim i lokalnymi władzami sanitarnymi wypracowaliśmy dobry system anty covidowy i byliśmy optymistami do samego końca ”, wyjaśnia dr Peter Kruijer, prezes klubu narciarskiego w Oberstdorfie i przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Po wprowadzeniu w Bawarii ostatnio zaostrzonych ograniczeń, w tym zakazu kibiców na profesjonalnych imprezach sportowych do co najmniej 20 grudnia, komitet organizacyjny nie miał już szans. „Biorąc pod uwagę utrzymujący się wysoki wskaźnik infekcji w Bawarii i ostatnie decyzje rządu, po prostu musimy założyć, że te ograniczenia będą nadal obowiązywać po świętach Bożego Narodzenia. Dlatego brakuje nam rzetelności planowania i podstaw do wydarzenia z widzami, szkoda, ponieważ my, jako komitet organizacyjny, zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przeprowadzić imprezę otwarcia z ograniczoną liczbą kibiców na trybunach ”, powiedział Florian Stern, dyrektor generalny„ Skisport- and Veranstaltungs GmbH ”i sekretarz generalny otwarcie imprezy w Oberstdorfie.

Popyt na bilety był ogromny i wszystkie z 2500 dostępnych biletów na zawody zostały wyprzedane w ciągu godziny, sprzedano już około 2000 biletów na kwalifikacje. Zgodnie z obietnicą właściciele biletów otrzymają teraz zwrot pieniędzy. „Odbywa się to automatycznie za pośrednictwem agencji biletowych. Prosimy fanów skoków narciarskich o cierpliwość”, powiedział Stern.

Pozostali trzej gospodarze Turnieju Czterech Skoczni, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck i Bischofshofen, ogłosili już kilka tygodni temu, że planują imprezy bez widzów.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz