Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje w Ruce

Dawid Kubacki (POL) wygrał tegoroczną zimową kwalifikację w Ruka (FIN). Panujący mistrz świata na skoczni normalnej skoczył 135,5 m (134,1 punktu) na skoczni Rukantunturi w Ruka i odniósł wyraźne zwycięstwo przed Karlem Geigerem i Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem.

Kwalifikacje nie były ekscytujące aż do samego końca, skoki pierwszych 50 zawodników były po prostu zbyt krótkie, aby wywołać prawdziwe emocje. Tylko ostatni zawodnicy na boisku byli w stanie wykonać skoki powyżej 120 m.

Oprócz czołowej trójki Japończyk Yukiya Sato, Piotr Żyła z Polski i lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Markus Eisenbichler, podobnie jak w Wiśle, oddali kilka mocnych skoków. Pius Paschke mógł również potwierdzić swoją mocną formę z otwarcia Pucharu Świata.

Austrię reprezentowała drużyna B w kwalifikacjach w Ruce, po tym, jak w zespole było kilka przypadków Covid-19. Gregor Schlierenzauer, Philipp Aschenwald i dwaj trenerzy Andreas Widhoelzl i Robert Treitinger uzyskali pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 na początku tego tygodnia, a reszta zespołu jest teraz również poddana kwarantannie. Zawodnicy, którzy uzyskali wynik negatywny, wśród nich Daniel Huber, który był trzeci w Wiśle, chcą ponownie rywalizować w następny weekend w Niżnym Tagilu (ros.).

Pozytywny wynik testu uzyskał również Rosjanin po weekendzie w Wiśle. Wszyscy pozostali członkowie zespołu uzyskali wynik negatywny i planują także uczestniczyć w Mistrzostwach Świata w Niżnym Tagilu, jeśli w ciągu najbliższych kilku dni będą mieli więcej negatywnych testów. To samo dotyczy Austriaków.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz