Szybki przyrost masy

Co zrobić, by nasza masa mięśniowa rozwijała się realnie szybko i z dobrym skutkiem? Istnieje wiele niezawodnych porad, którymi można się wesprzeć w czasie walki o atrakcyjną i imponującą muskulaturę. Głównie zapamiętajmy, że przesadzanie nie posiada sensu. Trening powinien trwać mniej więcej godziny.

Po upływie tego czasu w zasadzie nie da się już tworzyć masy, gdyż tkanka tłuszczowa i hormony zostały spalone, a zapasy glikogenu, wykorzystywanego w rozwoju mięśni, wykorzystane. Po co zatem tracić czas, skoro nie możemy już z dobrym skutkiem wpłynąć na naszą masę mięśniową? Zbyt długie ćwiczenie prowadzi do przetrenowania, a to nie umożliwia na regenerację sił, poprzez co obserwujemy spadek zarówno jej, jak również masy. Gwarantem szybkiego przyrostu masy ma możliwość być tylko i wyłącznie trening cykliczny, ustalony i rozplanowany uprzednio w swych fazach, które uwzględniają konieczność wprowadzenia czasu również na odpoczynek i regenerację. W budowaniu masy koniecznie jest nieustanne wzmacnianie prywatnej siły. W tym celu używa się tak zwany trening progresywny, uwzględniający stopniowo coraz większe obciążenia. Abyśmy mogli śpiesznie nabrać masy mięśniowej, potrzebne nam są głównie ćwiczenia na duże grupy mięśniowe. Oprócz gruntu, na którym skupiamy się w czasie treningu, niewiarygodnie istotny jest również sam metodę jego przeprowadzania. Otóż bezwzględnie należy pamiętać, jeśli chcemy, by nasze mięśnie miały jak najlepsze warunki do rozwoju i wzrostu, o zawsze precyzyjnym i dokładnym wykonywaniu ćwiczenia, tak, ażeby dać sposobność pracy każdemu najmniejszemu elementowi mięśnia. Inny metodę na masę to powszechnie stosowane w kulturystyce odżywki i suplementy. Dzięki nim pozbywamy się tłuszczu i zyskujemy większą użyteczność wkładanych w treningi wysiłków. Suplementy diety zwiększają naszą wytrzymałość i usprawniają metabolizm. Nie posiada mowy o szybkiej rozbudowie muskulatury bez stosownie dobranej i zbilansowanej diety. Kulturystyka to dziedzina sportu, w której sposób odżywiania zajmuje bajecznie istotne miejsce. Właściwa dieta decyduje o powodzeniu wielogodzinnych, ciężkich treningów.

Ażeby masa wzrastała śpiesznie, przebieg pracy nad jej budową powinien trzymać się w ryzach ścisłych zasad kulturystyki. Zdobywanie więc informacji na ich zagadnienie to klucz do osiągnięcia wymarzonej budowy ciała, której nie jedna osoba mogłaby nam pozazdrościć.

Kategorie: Kulturystyka

0 Komentarzy

Dodaj komentarz