Prohormony

Prohormony powstały na początku lat 90 w Stany Zjednoczone. Najogólniej rzecz biorąc prohormony są syntetycznym prekursorem testosteronu. Prohormony zaczęły być kreowane jako suplementy diety dla sportowców. Zdobyły olbrzymią popularność na niemal całym świecie. Zrobiło się o nich głośno za sprawą bejsbolisty Marka McGwire’a, który w 1998 bił same rekordy.

Prohormony działają na zasadzie zwiększania syntezy białka a również przyrosty masy mięśniowej. Prohormony są naturalnymi odpowiednikami środków anaboliczno-androgennych. Dzięki prohormoną, przyrost masy mięśniowej jest stosunkowo bardzo widoczny, dlatego bardzo popularne stały się one w kulturystyce. Oprócz kulturystyką pozyskały one równie dużą popularność w innych sportach, głownie ze względu na poradę w zdobyciu beztłuszczowej tkanki mięśniowej a też wzrostu siły. Prohormony w bardzo szybki sposób pomagają się też pozbyć zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej. Prawda jest taka, iż dla kulturysty, tak de fakto każdy bezpieczny środek na podniesienie testosteronu jest na wagę złota, ponieważ dosłownie niewielki wzrost tego hormonu, zwiększa rezultaty naszego ciężkiego treningu. Prohormonów na rynku jest bardzo wiele i co chwile powstają nowe. Pierwszym prohormonem, który został skierowany dla kulturystów był androstendion. Było to już dobre wiele lata temu. Z biegiem lat ukazują się nowe, coraz bardziej zaawansowane specyfiki. Wielu fachowych kulturystów uważa że skuteczność prohormonów, uzależniony jest od sposobu ich przyjmowania. Odpowiednia dawka jest bardzo ważna, ponieważ od tego zależy czy nasz trening będzie udany czy też nie. Dzienna zalecana dawka prohormonów wynosi 600mg dziennie bądź więcej. Najbardziej istotne jest by prohormony zażywać cyklicznie. Cykl zażywania prohormonów powinien trwać nie dłużej niż dwa tygodnie. Po cyklu dwu tygodniowym powinna nastąpić czterotygodniowa przerwa.

Prohormony występują w bardzo różnorakich postaciach. Występują one zarówno w postaci tabletek niemniej jednak także inne formy np poprzez skórne są równie popularne. Największą prawdą o prohormonach jest fakt, iż tak de fakto nic kobiety i mężczyźni pozytywnego nie przyniosą jeżeli nie będziesz jadł dużo odpowiedniej żywności, a również dużo ćwiczył. Najistotniejsze podczas treningu jest odpowiednie obciążenie, ponieważ bez stosownego natężenia, suplementy bądź inne odżywki nie przyniosą oczekiwanych zyski.

Kategorie: Kulturystyka

0 Komentarzy

Dodaj komentarz