Prohormony i doping

Prohormony stają się coraz bardziej popularyzowane w sporcie. Z moich obserwacji, najwięcej zwolenników prohormony mają w kulturystce. Kulturyści są ludźmi niewiarygodnie zdeterminowanymi w tym, co robią. Wielokrotnie widząc kulturystę, zastanawialiśmy się jak długo zajęło mu przybranie takich rozmiarów. Odpowiedź na to pytanie jest bardziej intuicyjna niż mogłoby nam się wydawać. We współczesnej kulturystyce, codziennością jest stosowanie różnego rodzaju dopalaczy.

Do takich dopalaczy zaliczamy w szczególność wszelkiego rodzaju odżywki, suplementy diety, a także legalny doping, taki jak na przykład Prohormony. Prohormony są dostępny w różnorakich formach. Wyszczególniamy między innymi Prohormony dostępne w postaci tabletek czy płynów. Najbardziej popularne i prawdopodobnie najbardziej skuteczne wydają się być prohormony przyjmowane przez skórnie. Wchłaniają się one bowiem stopniowo, poprzez co najdłużej działają w organizmie. Prohormony powinno brać się z głową. O ile jesteśmy profesjonalnymi zawodnikami kulturystki, bądź uprawiamy innego stylu sport, prohornomny zostaną nam zaproponowane zapewne poprzez trenera bądź opiekuna. Nie musisz stosować prohormonów a również innych środków bez wiedzy na ich temat. Preparaty te powinny być przyjmowane w sposób cykliczny. Polega to na tym, że poprzez pewien okres zażywamy suplement, natomiast w przyszłości odstawiamy go na jakiś czas, aby nasz organizm mógł się zregenerować. Wielu zastanawia się, w jaki sposób stosować Prohormony. Przede wszystkim trzeba się stosować do zaleceń przyjmowania, które są zamieszone do preparatu, jednakże, ażeby preparat został nie gorzej wchłonięty poprzez organizm, powianien być przyjmowany na czczo. Jeżeli już jednakże stosujemy Prohormony poprzez skórne bądź podjęzykowe, to czy spożywaliśmy pożywnie, czy także nie, jest zasadniczo bez znaczenia.

Prohormony powinny być dawkowane stopniowo. Stosunkowo należy zwiększać ilość zażywanych prochormonów, aczkolwiek powinno się dodatkowo być bardzo ostrożnym.Dzienna dawka przyjmowanego preparatu w postaci doustnej powinna wynosić przynajmniej 450mg, jednakże w postaci pod językowej od 100-150mg bądź więcej.

Prohormony są tak zwanym legalnym dopingiem. Ich posiadanie nie jest zabronione przez prawo, więc ich stosowanie też. Jeżeli zdecydowaliśmy się, na przyjmowanie tego typu preparatów każdego dnia, musisz robić to w dwutygodniowych cyklach, które powinny być oddzielone 4 tygodniami przerwy, na całe zregenerowanie organizmu.

Kategorie: Kulturystyka

0 Komentarzy

Dodaj komentarz