Polska reprezentacja – piłka nożna

Reprezentacja Polski stanęła na wysokości zadania i zakwalifikowała się na euro 2016 we Francji. Czy to oznacza, że powracają czasy kiedy mogliśmy się pochwalić naszą drużyną narodową na erenie międzynarodowej? Napewno tak. Ostatnie wyniki są zadziwiajace i widać ciągły progres naszej reprezentacji.

Polska to nie tylko Lewandowski.

Wiele osób z Polski jak i zza granicy może nam zarzucać, że całą gre opieramy na Robercie Lewandowski jednak w ostatnim meczu towarzyskim z Czechami pokazaliśmy, że tak nie jest. Poradziliśym sobie bez kluczowych zawodników to był wielki test najsze reprezentacji. Dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy tacy jak Bartłomiej Kapustka czy Zieliński w meczu z Islandią. Pokazaliśmy charakter i udało nam się wygrac oba mecze przewagą dwóch bramek.

Docenieni za granicą.

Polske docenił eurosport, który umieścił nas na 7 miejscu wśród drużyn zakwalifikowanych na euro 2016 we Francji. Jest to bardzo dobry wynik, który pokazuje, że mamy duże szanse na zdobycie wysokiego miejsca, a nawet można pokusić się o stwierdzenie zdobycia podium.

Oto cała lista według Eurosportu:

 1. Niemcy
 2. Hiszpania
 3. Francja
 4. Belgia
 5. Angliapolska
 6. Włochy
 7. Polska
 8. Portugalia
 9. Walia
 10. Chorwacja
 11. Szwajcaria
 12. Szwecja
 13. Austria
 14. Turcja
 15. Rosja
 16. Ukraina
 17. Czechy
 18. Islandia
 19. Słowacja
 20. Irlandia
 21. Irlandia Północna
 22. Rumunia
 23. Węgry
 24. Albania

Źródło: lebuzz.eurosport.co.uk/

Adam Nawałka – nie do zatrzymania.

Selekcjoner naszej reprezentacji jest zadowolony z wyników kadry.

– Jestem bardzo zadowolony, bo wygraliśmy trudne spotkanie. Zawodnicy zagrali dobrze, od samego początku chcieliśmy przejąć inicjatywę. Potem przewagę mieli Czesi, ale wyciągniemy wnioski i zrobimy korekty. Cieszę się, że wielu młodych zawodników dobrze weszło do tej drużyny – powiedział Apolskadam Nawałka.

 

Jednak uważa, że najtrudniejsze dopiero przed nami. Ciągle musimy pracować nad lepszym zgraniem zespołu i poprawieniem jakości gry.

 

– Cały czas pracujemy nad organizacją gry w defensywie, cieszymy się, że jest progres. Mamy
pewien pomysł na grę, próbujemy nowych piłkarzy. Chcemy by defensywa była scementowana, a blok obronny funkcjonował na najwyższym poziomie. Wszyscy obawiali się o środek i lewą obronę, a sobie poradziliśmy. Nigdy nie było paniki i jestem przekonany, że tak samo będzie w dalszych przygotowaniach – dodał Nawałka.

Źródło: http://www.meczyki.pl/newsy/adam-nawalka-najtrudniejsze-przed-nami/12997-n

Na koniec…

Polska w ciągu tego roku zrobiła duży progres w rozegraniu piłki i co najważniejsze w zgraniu zespołu. Widać chemie między nimi co przełożyło się na grę druzyny i dobre wyniki. Polska jest reprezentacją, która zdobyła najwięcej bramek w eliminacjach do euro, bo aż 33. Miejmy nadzieję, że nie będzie żadnych niespodzianek i na Euro pojedziemy w pełnym składzie bez żadnych kontuzji i powalczymy o wysokie miejsce. Zapraszam do komentowania.

Kategorie: Piłka nożna

0 Komentarzy

Dodaj komentarz