Piłka nożna – spróbujcie

Dużo osób to kibice. Mamy drużynę, którą wspieramy całym sercem i jeśli nadchodzą rozgrywki pucharowe to kibicujemy naszym ulubieńcom. Oglądamy mecze, doznajemy emocji, trzymamy kciuki, ale czy sami mamy na tyle odwagi aby spróbować zagrać?

Piłka nożna dobrą alternatywą.

Kiedyś pisałem o tym, że powinniśmy zacząć biegać. Początki są trudne, ale później to sama przyjemność. Ja zawsze miałem problem z bieganie bo to było dla mnie trochę nudne. Bieganie samemu. Ja lubię z kimś porozmawiać. Alternatywą była dla mnie piłka nożna, ale nie chodzi mi tutaj o kibicowanie tylko o grę. Naprawdę jest to przyjemny sport. Ja spróbowałem i nie mogę się oderwać. Kiedy mam chwile czasu umawiam się ze znajomymi i gramy. Zamiast spotkania w knajpie na piwie wolimy pójść na boisko i pograć. Tam także możemy porozmawiać, pośmiać się, powygłupiać, a dodatkowo zażyć ruchu, który jest zdrowy dla naszego organizmu.

Nie mam gdzie grać!

Wiele osób tłumaczy, że może by i zagrało, ale nie ma miejsca. Przecież do gry w piłkę nie musimy mieć 11 zawodników i boiska o wymiarach takich samych jak stadion. Możemy zawołać sąsiadów i zagrać nawet w ogródku. Gwarantuje, że to świetna zabawa. Jednak teraz robi się coraz zimniej, dlatego proponuje zamówić hale i spróbować tam gry. Jest to naprawdę świetna alternatywa. Jedyny minus to zamknięte pomieszczenie i nie przebywamy na świeżym powietrzu, ale dostarczamy organizmowi potrzebnego ruchu. Jednak nie każdy dzień jest zimny i gdy tylko pogoda jest ładna możemy wybrać się ze znajomymi na pobliskie boisko czy też naszego ogródka.

Trzeba uważać, aby nie przeholować!

Należy jednak pamiętać, że piłka nożna wymaga dobrej sprawności fizycznej. Dlatego powinniśmy się rozgrzać. Szczególnie osoby starsze. Jest to bardzo ważne, aby nie doznać kontuzji. Jest to sport kontaktowy, dlatego czasami możemy wyjść poobijani, rzadziej się zdarza złamanie, ale tego także musimy być świadomi.

Wiele osób boi się, że dozna kontuzji i nie będzie mogło pracować. Spokojnie, najważniejsze jest nasze szczęście. Nie powinniśmy mówić, że jesteśmy na to za starzy. Każdy ma prawo do odrobiny przyjemności. Dlatego już teraz dzwońcie do znajomych i umawiajcie się na „gałe”.

Kategorie: Piłka nożna

0 Komentarzy

Dodaj komentarz