Piesze wędrówki i ich zalety

Każdy z nas w swoim życiu się przemieszcza. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego jaki dystans pokonaliśmy. Nie zastanawiamy się nad tym. Często poruszamy się pojazdami, dzięki czemu szybko dotrzemy do miejsca przeznaczenia. Natomiast dzisiaj chciałbym was przekonać do pieszych wędrówek dzięki, którym będziemy zdrowi i szczęśliwy. Podczas takich spacerów możemy miło spędzić czas z rodziną czy przyjaciółmi. Obecnie zaczęła się jesień, dlatego wyprawa do lasu to czysta przyjemność. Liście zmieniają swoje kolory i możemy doświadczyć przepięknych widoków, a może dodatkowo uda nam się znaleźć grzyby, które później wykorzystamy przy obiedzie.

 

Tanio i zdrowo.

Jest to jedna z niewielu aktywności, która nie wymaga od nas dużych nakładów finansowych. Żeby iść na spacer nie potrzebujemy drogiego sprzętu, a jedynie chęci. Chyba, że chcemy się udać w góry to wtedy powinniśmy się  zaopatrzyć w profesjonalny sprzęt. Dodatkowo nie wymaga dużego wysiłku fizycznego. Bo gdy mówimy o bieganiu to wtedy wiemy, że się zmęczymy i od razu się nam nie chce, ale jeśli mówimy o spacerze to nie czujemy aż tak obciążenia organizmy, a taki ruch ma wiele zalet. Dlatego nie ważne ile mamy lat, ile ważymy czy jesteśmy duzi czy mali, możemy iść na pieszą wędrówkę.

 

Piesze wędrówki i ich zalety.

  • Najbardziej widoczną dla oka jest utrata zbędnych kilogramów. Bo naprawdę fajne jest pojechać do rodziny po kilku miesiącach i usłyszeć, ale pięknie wyglądasz, schudłeś/aś.
  • Jednak nasz organizm także to odczuje bo piesze wędrówki zapobiegają chorobą serca i obniża ciśnienie tętnicze krwi.
  • Utrzymanie, a nawet polepszenie stanu zdrowia i zwiększenie odporności.
  • Poprawienie nastroju, a to jest przecież najważniejsze. Po ciężkim dniu w pracy możemy się od stresować. Naprawdę to pomaga. Nasza rodzina także na tym skorzysta, bo możliwe, że unikniemy kłótni, które były by obecne podczas naszego zdenerwowania.
  • Opóźnienie efektu starzenia, bo chyba każdy lubi wyglądać młodo, a zwłaszcza czuć się młode. Mówi się przecież tyle mam lat na ile wyglądam.
  • Zapobiega osteoporozie, ponieważ dzięki utrzymywaniu własnej masy ciała i walką z grawitacją wzrasta gęstość naszych kości oraz redukujemy wypłukiwanie magnezu z organizmu.
Kategorie: Wyprawy

0 Komentarzy

Dodaj komentarz