Niesamowity początek zimy dla niemieckich skoczków narciarskich.

To był wspaniały początek sezonu Pucharu Świata dla niemieckich skoczków narciarskich w Wiśle w Polsce. W ekscytującym konkursie Markus Eisenbichler zdobył drugie zwycięstwo w Pucharze Świata, drugie miejsce zajął Karl Geiger, a za nim Austriak Daniel Huber.

„Nie spodziewałem się wygranej, chociaż wiedziałem, że jestem w dobrej formie. To były burzliwe zawody, ale teraz jestem po prostu niezmiernie szczęśliwy, że mogłem sięgnąć po drugie zwycięstwo w Pucharze Świata” – wyjaśnił Markus Eisenbichler, który teraz nosi również żółte spodnie lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. „To fantastyczne, bardzo się cieszę, że teraz mogę nosić żółtą koszulkę. Czuję się jak małe dziecko na Boże Narodzenie. To zawsze było dla mnie marzenie z dzieciństwa. Ten, który miał na sobie żółty kubraczek, był zawsze taki wspaniały facet dla mnie ”, powiedział przytłoczony Markus Eisenbichler po swojej wygranej.
Dla niemieckiej drużyny było to dopiero drugie zwycięstwo w Wiśle po tym, jak Andreas Wellinger stanął tam na podium w 2014 roku.

Karl Geiger zakończył niemiecki sukces na drugim miejscu: „To były ekscytujące i intensywne zawody, ponieważ warunki wietrzne bardzo się zmieniały. Wynik jest niesamowity, jestem niezwykle szczęśliwy. Nie wiem, czy nasz zespół kiedykolwiek zaczynał sezon z 1 i 2 miejscem. To potwierdzenie, że latem trenowaliśmy dobrze ”, powiedział Geiger.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz