Markus Eisenbichler i Halvor Egner Granerud również silni w Niżnym Tagile

Markus Eisenbichler wygrał pierwsze kwalifikacje w Niżnym Tagile (RUS) w piątek wieczorem. 29-letni Niemiec oddał najdłuższy skok w serii na 135 metrów i zdobył 138,1 punktu. Norweg Halvor Egner Granerud i Daniel Huber z Austrii zajęli drugie i trzecie miejsce.

To był wspaniały początek weekendu w Niżnym Tagile, prawie 2000 km na wschód od Moskwy, dla lidera Pucharu Świata Markusa Eisenbichlera. „Podczas skoku miałem typowe dla Niżnego Tagila warunki, lekki wiatr w tył po starcie, a potem trochę przeciwny w locie. To świetna zabawa”, powiedział Eisenbichler, który był zadowolony ze skoku i testu. 3000 CHF, – dla zwycięzcy.

Eisenbichler nie jest głównym faworytem dwóch sobotnich i niedzielnych konkursów, poza Halvorem Egnerem Granerudem, który również oddał bardzo mocne skoki w Niżnym Tagile. W kwalifikacjach Granerud skoczył na 131,5 mi uplasował się na drugim miejscu, tylko 2,3 punktu za Eisenbichlerem.

Eisenbichler i Granerud będą tymi, których trzeba pokonać, aby wygrać na skoczni w Niżnym Tagile w przewidywanych idealnych warunkach w sobotę. 

W mocnej formie zaprezentował się również Daniel Huber z reprezentacji Austrii. Huber był trzeci i najlepszy z Austriaków, podobnie jak na otwarcie sezonu w Wiśle. Ze skoczni Austriacy otrzymali wiadomości z niespodziewanego zwolnienia asystenta trenera Roberta Treitingera. Treitinger był jednym z członków zespołu, który po otwarciu Mistrzostw Świata w Wiśle uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Ubiegłoroczny zwycięzca Yukiya Sato potwierdził swoją pozycję jako obecnie najlepszy japoński skoczek na czwartym miejscu. Marius Lindvik i Robert Johansson zajęli piąte i szóste miejsce i uzupełnili bardzo dobry wynik zespołu trenera Alexandra Stoeckla.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz