Legalny doping

Legalny doping jest pojęciem, które zadaje sobie coraz więcej sportowców. Kulturystyka jest sportem, który chyba w największym stopniu używa wszelkiego typu suplementy, diety odżywki i tego rodzaju podobne spawy. Sportowcy, którzy uprawiają inne dyscypliny sportowe, też szukają najlepszych dla siebie odzywek i dopalaczy. Przed zawodami zarówno kulturystycznymi, a też w innych dyscyplinach sportowych, stosowane są kontrole antydopingowe. Dlatego tak bardzo poszukiwane poprzez sportowców są tak zwane legalne dopalacze.

Świetnym sprawdzonym dopingiem , który jest zdecydowanie legalny i stosowany globalnie, jest odpowiednia motywacja. Nasze nastawienie to co najmniej 1/3 sukcesu jak donoszą rozbudowane badania. Jeżeli mimo intensywnego i ciężkiego treningu, nasze nastawienie przed zwodami będzie skierowane na porażkę, nie mamy tak naprawę szans na odniesienie sukcesu. By nasza motywacja była silna, musimy nad nią popracować. Głównie musimy obrać cel i konsekwentnie dążyć do jego realizacji. żeby nasza motywacja była coraz silniejsza musimy również pamiętać o mojej równowadze emocjonalnej. Nie można bowiem myśleć tylko i jedynie o ciężkim i intensywnym treningu, ponieważ możemy popaść w pewnego typu pustkę emocjonalną. Bardzo ważny w trakcie całego cyklu treningowego jest odpoczynek czyli relaks. Odpoczynek jest, jak się okazuje świetnym dopingiem. Jeżeli nasz organizm zarówno na tle psychicznym jak również fizycznym, będzie zrelaksowany, ochota na trening, będzie o wiele większa, więc i sam trening, będzie o wiele bardziej efektywny.

Wielu zastanawia się czy posiadanie środków dopingujących jest legalne. Jak się okazuje, polskie prawo zezwala na posiadanie tego typu medykamentów, wiec śmiało można powiedzieć, że doping jest legalny. Co za tym idzie, skoro wolno takie środki posiadać, można je również i brać. Polskie prawo nie ściga bowiem za branie i posiadanie środków dopingujących w sporcie. Środki dopingujące w teraźniejszych czasach są codziennością. To czy dany sportowiec zażywaj jakieś środki dopingujące, w bardzo wielu sytuacjach jest to zależne od jego trenera bądź lekarza, którzy oświadczają czy taka rozwiązanie jest konieczne czy także nie. Istnieje również doping nielegalny, jednak nie jest on stosowany ponieważ jest nielegalny, co za tym idzie, zostałby wykryty przy pierwszej lepszej kontroli antydopingowej, dlatego się go nie używa.

Kategorie: Kulturystyka

0 Komentarzy

Dodaj komentarz