Kulturystyka a odżywianie

Prawie każdy organizm jest tak naprawdę inny. Dlatego niesłychanie ważne w kulturystyce jest to, jakie pokarmy spożywamy w trakcie naszego treningowego cyklu. Trzeba zapamiętać złotą zasadę, że jesteśmy szczegółowo tym, co jemy. Pokarm, który spożywamy jest pewnego typu paliwem dla naszego organizmu. A jak wiemy jakość paliwa znacząco się od siebie różni.

Więc dobierajmy selektywnie pożywienie, które chcemy spożyć, ponieważ to, jakiej jakości jest spożywany przez moją firmę pokarm świadczy o naszym dobrym samopoczuciu. Jeżeli chcemy, by nasze ciało przybrało na masie, nie ma sensu faszerować się obfitymi posiłkami, a też, kiedy chcemy zgubić nieco tkanki tłuszczowej nie ma sensu popadać w głodówkę. Jeżeli chcemy z głową obliczyć sobie dzienną dietę, jest na to wyłącznie jeden sprawdzony metodę. Trzeba w zwykły sposób obliczyć nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Dzięki tak skomponowanej diecie, nasz intensywny trening, będzie przynosił zamierzone efekty.

żeby dobrze to wszystko obliczyć trzeba zastosować się do pewnego wzoru. Mężczyźni mnożą wagę razy 24 godziny. Iloczyn wyniku jest dzienną wartością podstawowego zlecenia kalorycznego DZK. Następnie naszą wartość DZK mnożymy przez współczynnik aktywności. U kobiet spraw wygląda identycznie aczkolwiek ciut się różni. Mnożymy wagę razy 24 godziny. Wartość DZK, jaka nam wychodzi mnożymy przez 0,9 następnie mnożymy to jeszcze przez współczynnik aktywności. Współczynnik aktywności jest zależny od aktywności fizycznej. Aktywność fizyczną dzielimy na aktywność niską, aktywność normalną, aktywność średnią a też aktywność wysoką. Osoba z aktywnością niską charakteryzuje się w większości wypadków pracą umysłową a też brakiem wykonywanych ćwiczeń, osoba z normalną aktywnością odróżnia się również pracą umysłową a ćwiczenia fizyczne są wykonywane do 3 razy w tygodniu. Osoba ze średnią pracą fizyczną odznacza się lekka pracą fizyczną a też wykonywanymi każdego dnia ćwiczeniami fizycznymi, jednak osoba z wysoką aktywnością fizyczną wyróżnia się wysoką aktywnością fizyczną a także codziennymi ćwiczeniami fizycznymi. Współczynnik aktywności niskiej aktywności wynosi 1. Współczynnik aktywności normalnej wynosi od 1.1 do 1.2. Współczynnik średniej aktywności wynosi 1.3 do 1.4. Jednakże współczynnik wysokiej aktywności wynosi 1.4 do 1.pięć.

Ażeby nasz trening przynosił oczekiwane profity, dobrze zrobiona dieta jest absolutnie głównym kryterium. Powinno się pamiętać ażeby nasza dieta było zróżnicowana, ażeby nie popaść w monotonie w przygotowywanych pokarmach. Przede wszystkim musi być ona bogata w węglowodany, białka, tłuszcze nienasycone i witaminy. Naszą dietę można również urozmaicić w suplementy diety, ale o tym piszemy w innych równie pubudzających ciekawość artykułach.

Kategorie: Kulturystyka

0 Komentarzy

Dodaj komentarz