Kamil Stoch wicemistrzem w Klingenthal.

Halvor Egner Granerud wygrał pierwszy z dwóch Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. W deszczu ze śniegiem na Vogtland-Arena Norweg wyprzedził Kamila Stocha i Bora Pavlovcicia ze Słowenii.

Świetna forma i zwycięska passa Norwegów Halvora Egnera Graneruda są niesamowite. 24-latkowi łatwo udaje się wygrywać kolejne mistrzostwa świata. W Klingenthal Granerud odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu, dziewiąte tej zimy.
I podobnie jak w ostatnich rozgrywkach, Granerud zdobył dużo więcej punktów niż jego główni przeciwnicy: w sobotę prowadził 12,6 punktu nad Kamilem Stochem. Jestem bardzo zadowolony i zadowolony ze sposobu, w jaki udało mi się przystosować do stresującej sytuacji w pierwszej rundzie, kiedy musiałem zejść z bramki i powiedziano mi, że będzie skakał przedskoczek, ale później nie skakał. Dlatego cieszę się, że udało mi się się uspokoić. Ostatni skok był naprawdę dobry, a takie skoki są świetną zabawą. To był dla mnie naprawdę dobry dzień. Moje skoki są teraz naprawdę dobre i po prostu spróbuję zrobić to samo jutro ”, powiedział szczęśliwy zwycięzca.

Kamil Stoch również był zadowolony ze swojego drugiego miejsca: „Jestem zadowolony ze swoich dzisiejszych skoków. Wczoraj zmagałem się z kilkoma drobnymi szczegółami i czasami może być naprawdę trudno znaleźć ten jeden mały kawałek, którego brakuje. Dzisiaj wszystko poszło dobrze i właściwie wynik trochę mnie zaskoczył. To były udane zawody nie tylko dla mnie, ale dla całej polskiej drużyny. ” Koledzy Stocha, Piotr Żyła i Dawid Kubacki, również znaleźli się dziś w czołówce na czwartym i szóstym miejscu.

Trzecie miejsce Słoweńskiego Bora Pavlovcicia było jego pierwszym podium w Pucharze Świata, ale po ostatnich występach 22-latka w Willingen oraz po wczorajszym treningu i prologu nie było to zaskoczeniem. „To moje pierwsze podium i czuję się niesamowicie. Skakałem dobrze już w zeszły weekend i wczoraj, więc wiedziałem, że mogę stanąć na podium, jeśli wykonam dobre skoki i tak właśnie się stało. Mam nadzieję, że uda mi się wykonać dwa dobre skoki jak ten drugi z dzisiaj w jutrzejszych zawodach, to znowu mogę osiągnąć dobry wynik ”, powiedział po zawodach.

Najlepszym Niemcem był dziś Pius Paschke na miejscu siódmym, Severin Freund i Karl Geiger nie zdołali przejść do drugiej rundy na 31. i 32. miejscu. Najlepszym sportowcem Austrii był Philipp Aschenwald na miejscu 16., a Thomas Lackner i Stefan Kraft zajęli 18. i 19. miejsce.

Halvor Egner Granerud prowadzi teraz w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z 1306 punktami, za nim plasują się Markus Eisenbichler (917 punktów) i Kamil Stoch (805 punktów).
W swojej obecnej formie i z przewagą prawie 400 punktów Granerud może powoli zacząć przygotowywać się do osiągnięcia swojego celu, jakim jest zdobycie tytułu mistrza świata w klasyfikacji generalnej, nawet jeśli w kalendarzu w tym sezonie jest jeszcze 10 indywidualnych mistrzostw świata. W tej chwili Granerud wydaje się nie do pokonania.

Drugi konkurs Pucharu Świata w Klingenthal rozpocznie się w niedzielę o 14:30