Jakie suplementy na masę?

Bezapelacyjną królową wśród preparatów typu suplementy diety jest kreatyna. Nie trzeba jej raczej nikomu przedstawiać, ponieważ jest ona powszechnie znana, stosowana a co najważniejsze niezwykle lubiana.

Kreatyny zażywają zarówno amatorzy, ale także profesjonaliści. Trening jest najlepszym przyjacielem kreatyny, a najlepiej, jeśli jest on regularny i intensywny. Wielu było bowiem pseudo sportowców, którzy myśleli, że samo zażycie tego preparatu sprawi, że będą wyglądać co najmniej jak Mariusz Pudzianowski. Jak się jednak okazuje samo stosowanie tego preparatu nie wystarczy. Stosowanie tego bardzo popularnego suplementu sprawia, że przyrost naszej masy mięśniowej oraz siły będzie zdecydowanie większy. Zbyt duża ilość kreatyny wydalana jest razem z moczem, dlatego nie ma możliwości, aby ją przedawkować. Jeśli odstawimy kreatynę, po pewnym okresie czasu nasz organizm będzie powracał do normalnego poziomu. Nie znaczy to jednak, że nasza siła bądź mięśnie, które wypracowaliśmy, ulegną zmniejszeniu, bądź zanikną. Stosunkowo dużo ludzi twierdzi jednak, że po odstawieniu kreatyny, gdzieś, coś bezpowrotnie uleciało. Należy pamiętać, iż jest to bzdura. To, co udało nam się wypracować, dzięki ciężkiemu treningowi, dobrze dobranej diecie, a także odpowiedniej regeneracji, będzie już bezpowrotnie nasze i tylko zaniedbanie, któregoś z tych elementów może rzutować na naszym niepowodzeniu. Nie należy stosować kreatyny w młodym wieku, mimo iż nie ma ona skutków ubocznych i generalnie jest zdrowa dla naszego zdrowia. Kreatyna jest suplementem diety, zatem najlepsze efekty przynosi, kiedy ta dieta rzeczywiście ma miejsce. Młody powiedzmy piętnastoletni organizm ciągle rozwija się w sposób biologiczny, dlatego całkowicie bezsensowne jest stosowanie suplementacji. Młodym osobom zalecamy poczekanie kilku lat, aż ich organizm nabierze odpowiedniego rozmiaru i masy.

Kreatyna występuje w bardzo wielu postaciach. Producenci prześcigają się bowiem w wymyślaniu coraz to bardziej nowoczesnych form. Jeśli chodzi o dawkowanie kreatyny, jest to indywidualna kwesta każdego z osobna. Jest sprawa indywidualna, ponieważ jednemu może wystarczyć cykl jedno miesięczny, aby być zadowolonym z osiągniętych wyników, natomiast drugiemu potrzeba cyku kilku miesięcznego. Podsumowując kreatyna jest zdecydowanie jednym z najlepszych i najłatwiej dostępnych suplementów na masę mięśniową

Kategorie: Kulturystyka

0 Komentarzy

Dodaj komentarz