Jaki rodzaj ćwiczeń wybrać?

Można powiedzieć, że trening związany z dyscypliną sportu, jaką jest kulturystyka, skupia się ogólnie na trzech typach grup ćwiczeniowych, związanych bezpośrednio z pracą nad również trzema odrębnymi partiami naszego ciała.

Mamy tu na myśli przede wszystkim trening całej górnej części naszego ciała, na który składają się ćwiczenia odpowiedzialne za kształtowanie, rozwój i rozbudowę rąk, ramion oraz klatki piersiowej. Do tej grupy ćwiczeń zalicza się również trening mający na celu zadbanie o rozciągnięcie i rozrost mięśni pleców. Drugi odrębny blok ćwiczeniowy stanowi praca nad dolną połową ciała. Trzecia i ostatnia partia ćwiczeń skupia się natomiast na, pominiętej w pozostałych grupach, środkowej części naszego ciała, a mianowicie na muskulaturze mięśni brzucha. Ćwiczeń tych nie należy lekceważyć, gdyż mają one ogromny wpływ na rozbudowę i rozciągnięcie mięśni naszej tali, a to w efekcie stanowi ukoronowanie naszej kulturystycznej pracy oraz sprawia, że ogólna poprawa sylwetki i jej udoskonalenie są w stu procentach możliwe do osiągnięcia. Podstawowy błąd osób chcących rozpocząć przygodę z kulturystyką związany jest z faktem, iż w ich odczuciu będą oni musieli pracować wyłącznie nad rękoma, ramionami i klatką piersiową. Okazuje się tymczasem, że dla osiągnięcia prawidłowego i odpowiedniego rozwoju naszej muskulatury, konieczny jest trening wszystkich trzech wymienionych partii naszego ciała. Rozwój mięśni brzucha na przykład ma szalone znaczenie z tego punktu widzenia, że muskulatura naszego brzucha spaja i łączy w całość organizm, a także odpowiada za ochronę i podtrzymanie najważniejszych jego organów wewnętrznych. Na mięśniach skupionych z kolei w dolnej części pleców spoczywa największa odpowiedzialność podczas dźwigania. Jeszcze inne zadanie mają mięśnie nóg i łydek. Ich rozwój jest tak samo ważny, co trening nad górną partią ciała, gdyż żaden kulturysta nie będzie w stanie udźwignąć ogromnych ciężarów, jeśli nie zadba o odpowiedni wzrost siły i wytrzymałości swoich nóg.

Przystępując do treningu kulturystycznego pamiętajmy, że każdy mięsień w naszym ciele jest istotny i należy trenować z uwzględnieniem wszystkich partii ciała. Tylko takie podejście do sprawy pozwoli nam na osiągnięcie pełnego sukcesu, czyli wyłapanie wszelkich słabych punktów w naszej muskulaturze oraz ich wyeliminowanie.

Kategorie: Kulturystyka

0 Komentarzy

Dodaj komentarz