Euro 2016 – znowu Niemcy

Wczoraj odbyło się losowanie na euro 2016. Polska znalazła się w grupie „C” z Ukrainą, Irlandią Północną i Niemcami. Można powiedzieć, że historia kołem się toczy po raz kolejny.

 

Po raz kolejny z Niemcami

W eliminacjach do euro 2016 Polska była w grupie z Niemcami. Teraz kolejne losowanie i znowu trafiliśmy na reprezentacje Niemiec. Z tego, co zauważyłem często zdarza nam się na nich trafiać. Można powiedzieć, że w naszej historii ciąży nad nami fatum. Dodatkowo mecze z reprezentacją Niemiec w większości kończyły się porażką. Jest to dziwny przypadek, że na wielkich turniejach bardzo często trafiamy na nich. Ogólnie rozegraliśmy 20 spotkań (12 towarzyskich), z czego 13 to zwycięstwa naszych zachodnich sąsiadów, a nam udało się wygrać tylko raz.

 

Pierwsze zwycięstwo

Polska reprezentacja zwyciężyła po raz pierwszy nad reprezentacja Niemiec  11 października 2014 roku. Było to historyczne wydarzenie, które większość z nas pamięta. Jednak było to spowodowane gorszą formą obecnego mistrza świata czy może Polacy wnieśli się na wyżyny swoich umiejętności i zwyciężyli? Zwolenników jednej jak i drugiej teorii na pewno jest wiele. Jednak możemy udowodnić, że tamto zwycięstwo nie było przypadkowe i nasza reprezentacja zmierza w dobrym kierunku. Na euro 2016 zmierzymy się z Niemcami 16 czerwca. Będzie to jeden z ciekawszych meczów, który będzie sprawdzianem dla Polaków. Pokaże czy trener Adam Nawałka faktycznie zdziałał cuda i ma szanse wywalczyć puchar.

 

Euro 2016 – grupa śmierci

W piłce nożnej zawsze jest grupa najtrudniejsza określana mianem śmierci. Na euro 2016 grupy są w miarę wyrównane. Jednak gdybyśmy mieli się doszukiwać tej najgorszej to zapewne wielu wskaże grupe E: Belgia, Włochy, Szwecja, Irlandia. Jest to grupa, w której może wiele się stać. Nikt nie może być do końca pewien wyjścia. Dodatkowo piłka nożna rządzi sie swoimi prawami i często zdarza się tak, że wychodzą reprezentacje, który od początku były skazywane na porażkę.

Euro 2016 – Grupy

Grupa A: Francja, Szwajcaria, Rumunia, Albania

Grupa B: Anglia, Rosja, Słowacja, Walia

Grupa C: Niemcy, Ukraina, Polska, Irlandia Północna

Grupa D: Hiszpania, Chorwacja, Czechy, Turcja

Grupa E: Belgia, Włochy, Szwecja, Irlandia

Grupa F: Portugalia, Austria, Węgry, Islandia

Zapraszam do komentowania, a wy jak uważacie uda nam się wyjść. Jakie mecze waszym zdaniem będą najciekawsze w fazie grupowej?

Kategorie: Piłka nożna

0 Komentarzy

Dodaj komentarz