Czy warto stosować doping?

Tak realnie wszystko jest dla osób, jedynie wszystko zależy do tego jak podejdziemy do tematu. Doping sam w sobie nie jest szkodliwy, bardzo podobnie jak alkohol. Oba te specyfiki mogą być natomiast niezdrowe, jeżeli już są stosowane zbyt w zdecydowanej większości przypadków i w zbyt dużych ilościach. Dopingu stosują przede wszystkim sportowcy, którym gównie zależy na wyśmienitych sportowych osiągnięciach.

Doping ma bardzo wiele prywatnych odmian. Jedne preparaty dają lepsze efekty, przez co możemy powiedzieć, że są silniejsze, niemniej jednak istnieją również preparaty o mniej widocznych efektach, potocznie zwane słabszym dopingiem. Doping występuje w bardzo różnorakich postaciach. Na polskim rynku doping jest dostępny w pigułkach, kapsułkach a nawet w postaci płynów. W kulturystyce wykorzystanie mają także kremy, które można stosować na gojące się rany, które powstały z powodu mechanicznego uszkodzenia się ciała. W większości wypadków bez względu na formę doping przyjmowany jest doustnie. Doping sprawia bardzo wiele, bardzo korzystnych skutków dla kulturystów. Silne właściwości anaboliczne powodują w naszym organizmie bardo duży przyrost masy mięśniowej. żeby spotęgować efekty zażywania dopingu, równocześnie spożywa się medykamenty w których znajduje się duże stężenie testosteronu. Doping stosowany jest nie tylko przez kulturystów. Trzeba jednak pamiętać, że samo stosowanie tego rodzaju fachowych medykamentów, nie przyniesie oczekiwanych przez moją firmę efektów. Zdumiewające efekty przyjdą jedynie i jedynie w połączeniu z bardzo długim intensywnym treningiem bez którego, nie ma sensu sięgać po żaden doping. Bardzo wielu biegaczy, bokserów, a także zapaśników jest zwolennikami stosowania dopingu, ponieważ wydolność ich organizmu w połączeniu z treningiem dają zdumiewające efekty.

To jakie dawki trzeba przyjmować w kulturystyce jest uwarunkowane od kilku kwestii. Pierwszą i zarazem najważniejszą kwestią, jest wyjściowa masa ciała a także etap rozbudowania mężczyźni i kobiety uprawiającej taki trening. W ogromnej liczbie przypadków jednak doping przyjmuje się w dawkach od 15mg do 50mg. Stosowanie większych dawek nie posiada sensu, ponieważ nie przyniesie to żadnych dodatkowych pozytywnych skutków. Czy opłaca się zatem stosować doping? Myślę, że każdy powinien sam sobie odpowiedzieć na to pytanie, natomiast stosowany w rozsądnych dawkach, a także w oparciu o specjalistyczną wiedzę, nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia.

Kategorie: Kulturystyka

0 Komentarzy

Dodaj komentarz