Czy suplementy dają efekty?

Na często zadawane pytanie czy suplementy dają efekty, odpowiedź brzmi zdecydowane nie. Suplementy diety dają natomiast bardzo dobre efekty. Suplementy diety często mylone są ze sterydami, które są czymś zupełnie innym. O tym czy suplementy diety dają oczekiwane efekty czy też nie, zdania są bardzo podzielone. Negatywne opinie słyszy się zazwyczaj od osób, które nie mają o tym żadnego pojęcia. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest w tym momencie zasięgnięcie opinii specjalisty w tym temacie, którym może być na przykład lekarz pierwszego kontaktu. Pamiętajmy, że suplementy możemy kupić również w aptece, więc są one dostępne w wielu ogólnie dostępnych miejscach.

Suplementy dają efekty, jest to niezaprzeczalny fakt. Należy jednak pamiętać, że efekty mogą być różne, w zależności od tego, jakiego suplementu użyjemy. Suplementy diety niezwykle popularne są w kulturystyce. Dzieje się tak, ponieważ w tym sporcie, bardzo istotne jest siła i masa osoby ćwiczącej, a suplementy pomagają osiągnąć tego rodzaju korzyści w stosunkowo szybkim czasie. Bardzo popularnymi suplementami jest kreatyna a także BCAA. Dodawanie do diety suplementu BCAA jak medycznie udowodniono, zapobiega utracie masy mięśniowej. Dzienna dawka suplementu BCAA powinna wynosić około od 6 do 20 gram dziennie. Dokładnie, jaka dawka będzie dla nas najbardziej odpowiednia, należy przetestować na własnym organizmie, a także sprawdzić należy to, w jakich porach suplement jest najlepiej wchłaniany przez nasz organizm. Do największych korzyści suplementu BCAA zaliczamy wzrost siły oraz masy mięśniowej, które w kulturystyce odgrywają największe znaczenie. Poza przyrostem siły i masy aminokwasy BCAA posiadają także kilka innych interesujących właściwości. Naukowcy udowodnili bowiem, że zażywanie tego suplementu doskonale wypływa na naszą wydolność psychiczną i fizyczną. Odkryto natomiast, że zmęczenie fizyczne a także fizyczne tego suplementu po zażyciu tego suplementu, jest zdecydowanie mniejsze. Suplementy cieszą się powodzeniem nie tylko u kulturystów. Bardzo chwalą je sobie również biegacze, którzy biegając w maratonach narażeni są na bardzo duże obciążenia zarówno psychiczne jak i fizyczne.

Suplementy są, zatem całkowicie bezpieczne, a przede wszystkim bardzo skuteczne, dlatego z czystym sumieniem polecamy je wszystkim osobom narażonym na wzmożoną aktywność fizyczną a także psychiczną.

Kategorie: Kulturystyka

0 Komentarzy

Dodaj komentarz