Ćwiczenia na siłę

Przed przystąpieniem do ćwiczeń na siłę należy uświadomić sobie kilka podstawowych kwestii. Ćwiczenia na siłę nie powinny być uprawiane przez osoby bardzo młode. Jeśli macie mniej nie 18 lat należy skupić się bardziej na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, czyli polecałbym basen a także gry zespołowe. Jeśli w tak młodym wieku ktoś zacząłby stosować ćwiczenia typowo na siłę, mógłby narazić się na bardzo poważne i często nieodwracalne urazy. Istotne jest by nasze ciało dobrze się rozwinęło, aby nasze kości i stawy dobrze się rozwinęły, ponieważ taki trening może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Mięśnie dzielimy na dwie grupy.

Aby nasze treningi siłowe miały sens, musimy mieć doświadczenie na siłowni. Zaleca się trening ogólny na siłowni, przez co najmniej pół roku. Nasz trening siłowy musi być przede wszystkim dobrze przemyślany. Przez dwa dni trenujemy, robimy dzień przerwy, dwa dni trenujemy a następnie dwa dni robimy sobie przerwę. Czas trwania takiego treningu trwać będzie 28 dni. W trakcie 1 i 3 dnia treningu będziemy trenować mięśnie klatki piersiowej, mięśnie grzbietu, bicepsy, tricepsy a także przedramiona. Przedramiona ćwiczymy ze sztangą. Ćwiczenie polega na tym by trzymając sztangę, uginać dłonie w stawach nadgarstkowych przez 3 serie. Ćwiczenie wykonujemy siedząc. Mięśnie klatki piersiowej ćwiczymy poprzez wyciskanie sztangi na ławce poziomej przez 4 serie a także na ławce skośnej przez 3 serie. Biceps ćwiczymy poprzez unoszenie przedramion ze sztangą przez 3 a ze sztangielkami przez 2 serie stojąc. Mięśnie grzbietu ćwiczymy poprzez martwy ciąg a także przez podnoszenie sztangi do brzucha w opadzie tułowia, wykonując ćwiczenia przez 3 serie. Triceps ćwiczymy poprzez francuskie wyciskanie sztangi łamanej przez 3 serie.

Do drugiej grupy mięśni zaliczamy mięśnie naramienne, które ćwiczmy poprzez wyciskanie sztangi zza karku przez 4 serie. Mięśnie czworoboczne, które ćwiczymy poprzez unoszenie do góry barków, w momencie, kiedy nasze ręce są opuszczone ze sztangą w dół przez 3 serie. Mięśnie czworogłowe ud, które ćwiczymy poprzez przysiady ze sztangą przez 4 serie. Mięśnie dwugłowe ud, które trenujemy poprzez martwy ciąg w nogach wyprostowanych przez 3 serie. Mięśnie łydek, które trenujemy poprzez wspięcia na palce stojąc ze sztangą w rękach przez 3 serie a także, mięśnie brzucha, które ćwiczymy poprzez unoszenie tułowia z obciążeniem na ławce skośnej przez 4 serie. Ćwiczenie te wykonujemy w 2 i 4 dzień treningu.

Kategorie: Kulturystyka

0 Komentarzy

Dodaj komentarz