Ćwiczenia na masę

Trening na masę, jest tak naprawę zestawem wykonywanych ćwiczeń, które mają na celu zwiększenie objętości naszej masy mięśni. Należy pamiętać, iż nie wystarczą same ćwiczenia, ponieważ bardzo istotne jest abyśmy dbali o odpowiednią dietę a także odpowiednią dawkę suplementów na przykład kreatyny. Oczywiście suplementy nie są tu konieczne, aczkolwiek zażywanie podczas treningu suplementu kreatyny przyniesie oczekiwane efekty zdecydowanie szybciej, a poza tym kreatyna jest całkowicie nieszkodliwa, dlatego warto wziąć taką opcję pod uwagę.

Podczas wykonywania ćwiczeń szczególną uwagę powinniśmy zwróć na przerwy między seriami. Powinny być one stosunkowo długie, trwające przynajmniej 3 minuty. Poniżej przedstawiamy cykl ćwiczeń na masę dla osoby początkującej. Ćwiczenie będziemy wykonywać w poniedziałek, środę i piątek. Ćwiczenia wykonujemy w seriach. W jednej serii wykonujemy 10 ruchów, natomiast w serii kończońcej 7. W podziałek skupimy się na ćwiczeniach na klatkę piersiową oraz triceps. Na klatkę wyciskamy sztangę na ławeczce przez 4 serie a następnie wykonujemy pompki na poręczach, przez maksymalnie 3 serie. Następnie trenujemy triceps poprzez prostowanie na wyciągu przez 3 serie, po czym przechodzimy do wyciskania francuskiego, które również wykonujemy przez 3 serie. Kolejnym dniem, w którym będziemy ćwiczyć będzie środa, dlatego robimy jednodniową przerwę między ćwiczeniami by zregenerować organizm. W środę będziemy wykonywać ćwiczenia na grzbiet i biceps. Na biceps stosujemy uginanie przedramion ze sztangą, a także uginanie na modlitewniku ze sztangą. Oba ćwiczenia wykonujemy w 3 seriach. Bardzo dobrym ćwiczeniem na grzbiet jest podciąganie się na drążku, najlepiej w 4 seriach, a także wiosłowanie na wyciągu siedząc. Takie ćwiczenie, wykonywane w 3 seriach jest doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń na grzbiet. Następny dzień treningowy przypadnie w piątek, ponieważ znów musimy zregenerować organizm. W piątek ćwiczymy nogi i barki. Na nogi stosujemy przysiady wykonywane w 4 seriach, należy jednak pamiętać o wcześniejszej rozgrzewce. Uginanie i prostowanie nóg w również 4 seriach będzie doskonałym uzupełnieniem. Na barki wyciskamy sztangi na boki przez 3 serie, a także unosimy sztangielki bokiem w opadzie tułowia, również przez 4 serie.

Aby nasz trening był skuteczny należy pamiętać bezwzględnie o właściwej diecie, a także o tym by regularnie wykonywać ćwiczenia, ponieważ tylko ciągłość, zapewni nam doskonałą sylwetkę a także świetne samopoczucie.

Kategorie: Kulturystyka

0 Komentarzy

Dodaj komentarz