Andrzej Stękała wygrywa kwalifikacje w Willingen

Andrzej Stękała wygrał w piątek pierwsze kwalifikacje w Willingen. Stękała oddał niesamowity skok na 152 m, po tym jak jego kolega z drużyny, Klemens Murańka, właśnie ustanowił nowy rekord skoczni – 153 m kilka minut wcześniej.
To byłoby świetne dla 20000 widzów na skoczni, ale niestety ten spektakl musiał się odbyć bez kibiców na trybunach, ponieważ widzowie nie mieli wstępu na skocznię Muehlenkopf w Willingen.

Wiatr czołowy pozwolił na niesamowite skoki w dzisiejszych kwalifikacjach, a swoim skokiem na odległość 150 m w pierwszej serii treningowej Andrzej Stękała już dziś udowodnił, że na skoczni w Willingen potrafi bardzo dobrze skakać i że w dzisiejszych warunkach możliwe są bardzo długie skoki. .

Swoim występem Andrzej Stękała po raz pierwszy w karierze mógł zabrać do domu czek dla zwycięzcy kwalifikacji. Sukces Polaka nie był dziełem przypadku, w ciągu ostatnich kilku tygodni forma stawała się coraz lepsza, a skocznia w Willingen to „mała latająca skocznia”, to odpowiada Stekale bardzo dobrze.
Lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud z Norwegii (139,5 m) i Niemiec Markus Eisenbichler (142 m) zajęli dziś po południu drugie i trzecie miejsce.

Wraz z Andrzejem Stękałą, Klemensem Murańką, który ustanowił nowy rekord skoczni 153 m i zajął piąte miejsce, Piotr Żyła (6.) i Dawid Kubacki (7.) zapewnili mocny wynik drużynowy Polski. Kamil Stoch był 29..
Jan Hoerl był najlepszym Austriakiem na ósmym miejscu, Gregor Deschwanden był najlepszym ze Szwajcarii na bardzo dobrym dziewiątym miejscu.

Dzisiejszy zwycięzca Andrzej Stekala prowadzi teraz w rankingu Willingen / 6 ze swoimi 135,9 punktami. Pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych weekendu rozpocznie się w sobotę o godzinie 16:00.